Jeszcze o JUST

Postscriptum na trzy głosy

O Act 447 JUST pisałem tu:

Prawna analiza:

https://pmkosmeda.pl/akt-447-just-proba-prawnej-analizy/

Próba oceny politycznych konsekwencji:

https://pmkosmeda.pl/act-447-just-casting-na-zarzadce-polin/

W tym kontekście wydaje się, że warto przytoczyć trzy, różne, ale ważne i powiązane z poruszonymi problemami wypowiedzi, które w jakiś sposób potwierdzają nakreślony w tekstach kierunek. Wszystkie trzy z najlepszego radia w Polsce – oczywiście Radia Wnet.

  1. Pani Irena Lasota, która w korespondencji z Waszyngtonu odniosła się do słów nowej Pani ambasador USA w Polsce. Przypomnijmy, że Pani Georgette Mossbacher, bo o niej mowa wyraziła opinię, że „wyraziła pogląd, że antysemityzm w Europie został wywołany nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej”. Pomijając fakt, że wypowiedź nie ma żadnego uzasadnienia w faktach, a także dowodzi, że Pani Mossbacher nie ma zielonego pojęcia o czym prawi (antysemityzm w Europie?), to niewątpliwie jest to opinia szkalująca dobre imię Polski.

Pani Lasota zauważa, że powinniśmy zareagować tak, jak szanujący się Niemcy na skandaliczną wypowiedź ambasadora USA w ich kraju – żądać odwołania, wydalenia takiej osoby.

Co na to polskie władze? Pan Minister Szczerski chce edukować bezczelną ignorantkę z USA.

Wydaje się, że rację ma jednak Pani Lasota : należałoby poinformować Prezydenta Trumpa, że takiego ambasadora sobie nie życzymy.

W castingu na zarządcę Polin wynik:

Netanjahu- Morawiecki 2:0

Zob.

http://wnet.fm/2018/06/07/lasota-nalezy-ostro-zareagowac-na-obrazliwe-slowa-przyszlej-ambasador-usa-georgette-mosbacher/

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-szczerski-po-przyjezdzie-do-polski-mosbacher-bedzie-mogla-zw,nId,2590903

  1. Przenikliwa analiza mec. Jacka Bartosiaka, który twierdzi, że przeniesienie ambasady USA do Jerozolimy było taktycznym ruchem Amerykanów, który wpycha Izrael w konflikt z Iranem. Moim zdaniem, potwierdzałoby to tezę, że Amerykanie próbują wycofywać się z Bliskiego Wschodu. Pytanie zatem , który front będzie kolejnym, gdy towarzyszom amerykańskim zabraknie brzęczącej monety…

Por:

http://wnet.fm/broadcast/dr-jacek-bartosiak-krzysztof-mroz-elzbieta-zielinska-prof-pawel-skibinski-poranek-wnet-6-czerwca-2018-roku/

  1. Bardzo ciekawa wypowiedź dr Pawła Zyzaka, który zauważa, ze polscy politycy przeceniają swoje znaczenie dla USA. Dr Zyzak niewątpliwie należy do osób dobrze poinformowanych o trendach i fluktuacjach, jakie mają miejsce w okolicach Waszyngtonu. Powyższe oznaczałoby, że być może rachuby „Stronnictwa amerykańskiego”, którego orędownikiem jest Pan Jarosław Kaczyński et consortes oparte są na błędnych, albo przynajmniej bardzo kruchych, założeniach.

http://wnet.fm/broadcast/pawel-mucha-hubert-niewiadomski-dr-pawel-zyzak-dr-zbigniew-kuzmiuk-poranek-wnet-7-czerwca-2018-roku/

Wszystkie trzy wypowiedzi mają jeden, moim zdaniem wspólny mianownik: liczmy na siebie, dbajmy o własne interesy, o własne dobre imię, asertywnie budujmy własną siłę nie oglądając się na zmienne nastroje za Wielką Kałużą (choć je uwzględniając w analizie ryzyka oczywiście). To znacznie pewniejsze, niż nadzieja Obrońców Westerplatte wypatrujących angielskich statków w pierwszych dniach Września 1939.

Piotr Michał Kosmęda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *